Najciekawsze plaże Porec

Porec, oprócz tego, że posiada wspaniałe zabytki, to także miejscem turystyczne, które przyciąga turystów pięknymi plażami i czystym morzem. Większość plaż Porec oznaczona jest Błękitną Flagą, która jest międzynarodową nagrodą otrzymywaną za jakość i czystość środowiska. Plaże są tutaj bardzo zadbane i rewelacyjnie przygotowane do sezonu wakacyjnego. Większość z nich jest wyposażona w prysznice, a w pobliżu są sklepy, bary i restauracje.

Najciekawsze z nich to:
– Miejska plaża w Porec położona w centrum miasta. Rozciąga się od Mariny Porec do Brulo. Plaża jest żwirowa, ale mimo tego, w sezonie można spodziewać się tu dużego tłumu. Dostęp do plaży mają także osoby niepełnosprawne. Plaża wyposażona jest w prysznice, do wynajęcia dostępne są leżaki i parasole. W pobliżu znajduje się szeroki wybór restauracji i kawiarni.
– Plaża Brulo znajduje się na południe od centrum miasta. Jest częściowo żwirowa, częściowo kamienista. Położona w osłoniętej zatoce, w otoczeniu sosen, stanowi idealne miejsce na letni wypoczynek. Znajduje się tu centrum sportowe z szeroką gamą sportów wodnych i parkiem wodnym. Można tu wypożyczyć leżaki i parasole, również można znaleźć naturalny cień, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wiele restauracji.
– Plaża Borik położona jest w północnej części miasta, jest częściowo żwirowa, a częściowo utwardzona. W pobliżu znajduje się gęsty las sosnowy. Na plaży można wypożyczyć leżaki, parasole i rowery wodne. Jest tu także plac zabaw dla dzieci i klub rozrywkowy. W pobliżu są liczne restauracje.
– Plaża Oliva położona jest na wyspie St. Nikola, na którą można dostać się w ciągu 5 minut łodzią. Jest kamienista i zlokalizowana jest w pobliżu Hotelu Fortuna. Wyposażona w prysznice, z przystępnym zejściem do morza jest odpowiednia dla dzieci i osób starszych.
– Plaża Bellevue znajduje się w kompleksie hotelowym, w dzielnicy Blue Lagoon, oddalona o 5km od Porec. Ma 250 metrów długości, jest kamienista, wyposażona w prysznice i szatnie, istnieje możliwość wynajęcia leżaków i parasoli. Do dyspozycji jest tu wiele restauracji i sklepów.
– Plaża Crnika znajduje się na kempingu Lanterna, 13km na północ od Porec. Ma 300 metrów długości i posiada część żwirową i część kamienistą. Wyposażona jest w prysznice, szatnie, daje możliwość wynajęcia parasoli i leżaków.
– Plaża Lotosi położona jest 3km od Porec. Jest to plaża kamienista. Obok znajduje się park wodny, a wzdłuż plaży są zlokalizowane restauracje, bary i sklepy.