Wypoczynek w Sibeniku

Oprócz wspaniałych zbytków, które opisaliśmy w artykule o Sibeniku, miasto oferuje moc innych atrakcji. Turyści przybywający tu na wakacje, oczywiście marzą o kąpieli w Adriatyku i odpoczynku na plaży. A że wypożyczenie auta Chorwacja, podobnie jak wynajem samochodu Hiszpania, oferuje w atrakcyjnych cenach, to nic nie stoi na przeszkodzie aby odwiedzić kilka plaż podczas wakacyjnego pobytu.

Banj to plaża publiczna Sibenika. Ta kamienista plaża została niedawno odnowiona i posiada oznakę Błękitnej Flagi. Można tu skorzystać z wydzielonych boisk do siatkówki i koszykówki, placów zabaw, a nawet parku fitness. Plaża kurortu Solaris to piaszczysta plaża. Solaris Resort jest idealnym miejscem na wakacje, nie tylko ze względu na morze, ale również ze względu na jego bogatą ofertą. Solaris ma 4km długości linii brzegowej, więc ci, którzy nie przepadają za piaskiem będą w stanie znaleźć inne rodzaje plaż. Plaża Jadrija to kolejna publiczna plaża w Szybeniku- jest to ulubiona plaża mieszkańców, wyposażone w sporą infrastrukturę.

Kolejnym sposobem na ciekawe spędzenie czasu, to organizacja jednodniowej wycieczki do okolicznych atrakcji. Sibenik ma fantastyczne położenie geograficzne. Znajduje się w pobliżu kilku parków narodowych Chorwacji. Najbliższy z nich to Park Narodowy Krka, Park Narodowy Kornati – grupa wysp, z dala od cywilizacji i hałasu; Park Narodowy Paklenica, który jest częścią masywu górskiego Velebit. W pobliżu Sibenika jest też Jezioro Vrana. Można także wybrać się do niektórych z większych miast w okolicy, takich jak Split, Trogir i Zadar lub mniejszych miejscowości nadmorskich, takich jak Vodice, Biograd na Moru, Primosten, Rogoznica. Istnieje możliwość podróżowania w ramach wycieczek organizowanych przez lokalne agencje turystyczne lub na własną rękę.

Oprócz tego, że atrakcyjne cenowo apartamenty Chorwacja oferuje także w Sibeniku, to miasto posiada także dobre zaplecze dla żeglarstwa. Marina D-Marin Mandalina to jedno z najbezpieczniejszych miejsc do cumowania ze względu na jej naturalną ochronę. Obok obiektu znajduje się stocznia zapewniając dostęp do wyremontowania, konserwacji i wszystkiego rodzaju wsparcia technicznego dla jachtów. Marina ma 429 miejsc do cumowania na morzu i 50 miejsc postojowych na lądzie, kantor, usługi parkingowe, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, usługi pralni, wypożyczalni samochodów, zaplecza sanitarnego, wody i energii elektrycznej.
Natomiast jeśli chodzi o atrakcje dla osób uwielbiających bardziej imprezowe wakacje, to Sibenik nie może zaoferować żadnych wielkich dyskotek. Miejscami, w których można bawić się są niektóre z barów lub klubów. Wśród najbardziej popularnych to Dolac w starym centrum miasta i klub Inside. Osoby poszukujące ciekawych miejsc do spędzenia nocy na zabawie powinny wybrać się do Primosten i odwiedzić słynny klub Aurora lub Vodice i klub Hacienda.

Ale za to Sibenik można nazwać miastem festiwalowym. W każdy czwartek lipca i sierpnia odbywają się wieczory piosenki dalmatyńskiej. Przez trzy dni w lipcu, w centrum Sibenika, odbywa się już od 2007 rokuOff Festiwal Blues & Jazz. Terraneo Festiwal to letnia impreza na świeżym powietrzu gromadząca światowej sławy nazwiska muzyczne, takie jak Thievery Corporation, The Prodigy, My Bloody Valentine itp.