Wyspa Korcula

Planujesz wakacje na chorwackiej wyspie? Poniżej prezentujemy pięć powodów, dla których warto zdecydować się na wyspę Korcula – idealną lokalizację dla turystów pragnących odkryć prawdziwą perłę Morza Adriatyckiego.

Muzeum Marco Polo
Najbardziej znany na świecie kupiec był z pochodzenia Wenecjaninem, ale niektórzy historycy śledząc jego dzieje, wskazują jego miejsce urodzenia na Korculę. W celu upamiętnienia tego faktu, otwarto Muzeum w domu, który jest uważany za jego dom narodzin. Przy użyciu lalek prezentowane są sceny, które przedstawiają najbardziej znaczące momenty kariery Marco Polo, Muzeum wprowadza zwiedzających do przygód i w podróż po kulturach Europy i imperiach Azji.

Taniec Moreska
Wojenny taniec Moreska jest jednym z oficjalnych symboli Korculi. Początkowo pochodzący i rozprowadzany po całej Europie przez Hiszpan, dziś jest praktykowany tylko w Chorwacji, do której przybył pod koniec XV wieku. Hiszpania noclegi oferująca w każdym zakątku kraju, nigdzie nie kultywuje już tego tańca. Podczas tańca uczestnicy dzierżą w dłoniach szable, czasami uderzając nimi, co powoduje iskrzenie. Wyjątkowy i z dużym aplauzem świadków, Moreska jest codziennie wykonywana w Korculi podczas letnich wieczorów.

Zbiór oliwy dla turystów
Od wielu epok, oliwki zbierano w regionie Morza Śródziemnego, które miały silny wpływ na dietę i kuchnię kultury śródziemnomorskiej. Ale drzewa oliwne są fascynujące choćby ze względu na ich wiek i żywotność. Niektóre z nich mają 2000 lat. Obficie rosnące na glebach Korculi, oliwki mogą być zbierane przez grupy turystów w Dolinie Crnja Luka, na posesji rodziny Bacic. I podobnie jak noclegi Bułgaria oferuje w otoczeniu wspaniałych gajów oliwnych, tak i turyści przebywający u rodziny Bacic na agroturystyce, mogą odpoczywać w cieniu oliwnych drzew. Właściciele wprowadzają także do sztuki produkcji wina oraz dają okazję, by przekonać się, jak wygląda życie na wsi, na chorwackiej wyspie.

Barwne krajobrazy z katedrą w tle
Fani starej architektury mają wiele do zobaczenia na Korculi, a jej główne miasto (zwane również Korcula) ma swój własny system dawnych murów obronnych. Poza tymi strukturami obronnymi, można łatwo dostrzec wspaniałą wieżę katedry św. Marka. Ten majestatyczny budynek ma dwie statuy wykonane przez znanego chorwackiego rzeźbiarza Ivana Mestrovica i zawiera 400 letnie malowidła weneckiego mistrza malarstwa, artysty Tintoretto.

Piękne istoty wodne
Spotkanie delfina w Adriatyku jest zawsze wspaniałym przeżyciem, gdyż zwierzęta te są znane ze swojego żartobliwego charakteru i przyjaznego podejścia. Wybierając się na wycieczkę z przewodnikiem lokalnym lub doświadczonym żeglarzem, będziesz mieć dużą szansę na spotkanie z tymi unikalnymi mieszkańcami fal Adriatyku.